Cyrus one cast – pod drobnohledem

Cyrus One Cast Přinášíme recenzi německého magazínu

AV-Magazin.de, který si novinku od Cyrusu, model One Cast, důkladně otestoval.

Integrovaný zesilovač s bezdrátovým streamováním hudby a hlasovým ovládáním.

S příchodem modelu Cast, rozšiřuje Cyrus Audio o další špičkový model populární řadu One. Na palubě jsou bezdrátové technologie pro streamování hudby ve vysokém rozlišení, určeno smartphony, tablety a počítače a také připojení k televizi. AV-Magazin vyzkoušel, jak dobře to funguje a jak tento model zní v praxi?

Anglická společnost Cyrus Audio nabízí vysoce kvalitní a velmi ceněné hi-fi komponenty s nezaměnitelnou hodnotou. Výkonový zesilovač s integrovaným vysoce kvalitním digitálním audio převodníkem, který dřímá v krytu One Cast, je široký pouze 22 centimetrů. Na rozdíl od základního modelu One má One Cast přístup k síti, pomocí které je stereofonní zesilovač připojen k domácí síti a tedy k internetu. A to otevírá fantastické možnosti. Ať už online streamování hudby přes Tidal, Spotify, Amazon Music apod. nebo programy internetového rádia TuneIn. Výběr možných zdrojů zvuku je téměř neomezený. One Cast navíc nabízí vstup HDMI pro TV s plochou obrazovkou a analogové phono připojení pro gramofony. Konektivitu završuje port USB, přes který One Cast snadno propojíte k PC, kde můžete přehrávat zvukové soubory s vysokým rozlišením. Celkově vzato, One Cast je velmi zajímavý produkt, kterému se AV-Magazin v následující recenzi podrobně věnuje.

Zdroje zvuku online

One Cast má vysoce kvalitní sluchátkový zesilovač třídy AB. Připojení se provádí pomocí vstupu jack 6,3 mm, která je zabudována do předního panelu vpravo dole
One Cast nabízí bezdrátové streamování prostřednictvím smartphonů a tabletů. Zvukové toky jsou přijímány pouze prostřednictvím kompatibilních aplikací, data jsou poté přenášena do zesilovače prostřednictvím WiFi sítě. Zatímco smartphony a tablety se systémem Android se připojují k One Cast prostřednictvím služby GoogleHome společnosti Google, iPhony, iPady a počítače Mac dávají přednost bezdrátovému standardu AirPlay2. Samotný výběr zvukových aplikací omezují rozsah hudebních nahrávek. Vesměs se však jedná o hudební databanky s velmi širokou nabídkou hudebních titulů. Můžeme ale zmínit že Tidal patří mezi nejkvalitnější streamovací službu, neboť nabízí pouze nekomprimovaný formát FLAC. Streamovací služby jako Tidal, Spotify, Amazon Music a Apple Music přenášejí hudbu na

Stacionární zdroje zvuku

Dálkový ovladač se snadno drží a má přehledné rozložení tlačítek
Jako alternativu k online službám můžete použít vlastní úložiště hudby ve smart zařízení. Hudební soubory ze samotné paměti zařízení lze přenášet do zesilovače prostřednictvím aplikací, jako je mConnect, Google Chromecast nebo aplikace Apple Music. Při použití síťového pevného disku, takzvaného NAS, bude mít váš hi-fi systém přistup ke zvukovým formátům s vysokým rozlišením, jako je Flac. Pokud si svou hudební sbírku uložíte do počítače, můžete použít port USB. Díky vynikajícímu čipu Sabre 32bit poslední generace, může zesilovač Cyrus One Cast přehrávat soubory DSD s vysokým rozlišením. Angličané vybavili One Cast vstupem HDMI pro připojení televize. V případě zapojení HDMI s vaší TV, zesilovač Cyrus zajišťuje výkonnou reprodukci zvuku filmů, televizních seriálů a sportovních akcí. Hlasitost se pohodlně reguluje pomocí dálkového ovladače televizoru. Přehrávače CD a rekordéry s pevným diskem lze připojit k optickému nebo elektrickému digitálnímu vstupu. K dispozici je také analogový cinch vstup zvaný AV a regulovaný výstup předzesilovače pro připojení dalších výkonových zesilovačů. Milovníky analogových záznamů potěší phono vstup, ke kterému lze připojit gramofony s MM přenoskou.

hlasové ovládání

Srdcem One Cast je velkoryse dimenzovaný toroidní transformátor, který zajišťuje silnou konverzi signálu
Kromě ovládání pomocí systémového dálkového ovládání lze One Cast ovládat i hlasem. K tomu jsou k dispozici tři volitelní jazykoví asistenti. Zesilovač Cyrus přijímá akustické příkazy buď prostřednictvím Google Assistant, Amazon Alexa nebo Apple Siri. Vzhledem k tomu, že One Cast nemá mikrofon, je hlasový vstup buď přes smartphone nebo tablet. Alternativně zesilovač přijímá hlasové příkazy prostřednictvím inteligentních reproduktorů, jako jsou Amazon Echo, Apple HomePod nebo Google Nest. Než začne One Cast poslouchat vaše slova, musí být nejprve integrován do již vytvožené vaší domácnosti a přiřazeno k místnosti. V závislosti na použitém smartphonu nebo tabletu k tomu dochází buď v aplikaci Apple Home, Google Home nebo Alexa. Pak už hraje One Cast vaši hudbu na vyžádání. Například na zařízeních Android „Ok Google, play my pop playlist in the living room“, na systémech Apple „Hey Siri, play Ambient or„ Alexa, play Radio EinsLive on One Cast “na zařízeních Amazon.
Ať už prostřednictvím Apple AirPlay (vlevo) nebo Google Chromecast (vpravo), výkonný přenos zvuku ze smartphonů a tabletů s One Cast probíhá bezdrátově přes WLAN, a tedy napříč místnostmi

kvalita zvuku

Malé osvětlené diody označují aktuálně vybraný zvukový vstup
V testu poslechu potěší One Cast neuvěřitelně bohatým, teplým a plným zvukem. Nabízí prvotřídní dynamiku v celém pásmu, neztrácí přesnost a tlak ani při vysoké hlasitosti. Beethovenova Pátá symfonie zní úžasně autenticky, ohromuje akustickou autenticitou a vysokou úrovní detailů. Díky vysoce kvalitním digitálním převodníkům je zvuk Cyrus One Cast mnohostranný a jasný, potěší organizovanou scénou a definovaným stereofonním panorama. Ať už jde o pop, rock, klasiku nebo jazz, Cyrus One Cast nabízí prvotřídní kvalitu zvuku napříč všemi vstupy. Zdrojový materiál vaší hudby by však měl být co nejlepší. Tento zesilovač nemilosrdně odhaluje tonální nedostatky vysoce komprimovaných souborů MP3 a umírněných reproduktorů. Ale ti, kdo krmí One Cast dobrými CD, deskami a digitálními streamy, budou odměněni super výkonným a strhujícím zvukem!

Technické údaje (informace o výrobci)
Výrobce Cyrus
Jeden model Cast
Cena kolem 44.000,- CZK
Typ stereofonního integrovaného zesilovače (hybridní třída D)
Rozsah dodávky Zesilovač, 2x anténa, napájecí kabel, návod
Bezdrátový příjem zvuku Bluetooth, WLAN
Hlasové ovládání Apple Siri, Google Assistant, Amazon Alexa
Připojení…
– Digitální vstupy 1x Toslink (optický), 1x Cinch RCA
– Analogové vstupy 1x Phono (pro MM přenosky)
– Analogové výstupy 1x stereo RCA (Pre Out), 1x stereo RCA (AV)
– Digitální AV 1x HDMI
– Sluchátka 1x jack jack
– Reproduktor 4x šroubová svorka
– USB-DAC 1x USB-B
Rozměry 22,0 x 8,5 x 39,0 centimetrů (Š x V x H)
Hmotnost 5,6 kilogramu

Výsledek testu

funkce
Integrovaný stereofonní zesilovač, Google Chromecast, Apple AirPlay2, hlasové ovládání přes Apple Siri / Google Assistant a Amazon Alexa, streamování hudby Bluetooth, phono předzesilovač, digitální / analogové vstupy, USB digitální audio převodník, sluchátkový zesilovač třídy AB

pro doplnění 
One Cast spojuje Cyrus přednosti tradičních hi-fi zesilovačů s flexibilním výběrem hudby moderních streamovacích řešení. Díky Google Chromecast, Apple AirPlay, Bluetooth a USB portu překlenuje One Cast mezeru mezi smartphony, tablety a počítači. Cyrus One Cast je dokonalým zesilovačem pro všechny milovníky hudby, kteří chtějí zažít nahrávky, streamovací služby, zvuk CD a TV v nejlepší možné zvukové kvalitě. Na přání i včetně pohodlného hlasového ovládání.

Předchozí příspěvek
Cyrus CDi – neporazitelný CD player WhatHi-Fi 2020
Následující příspěvek
Zingali Twenty EVO 1.12 – test HifiPhilosophi