Čištění LP desek

Čištění LP desek je důležitou soustátí péče o LP desky a žádný milovník vinylového poslechu by tuto péči neměl opomíjet, naopak, měla by být důležitou součástí vinylového rituálu. Mokré čištění neodstraňuje pouze povrchový prach a vláknité nečistoty, které se v tomto případě zachytávají na hrotu přenosky, ale pracím cyklem je potřeba odstranit hluboko usazený prach v drážkách desky, který se mnohdy ve spojení s tukovými částicemi a dalšími aerosoly přemění v „brusnou pastu“, která ulpívá na hrotu a působí po celé délce drážky. Tím dochází k praskání a současně k poškození samotné drážky desky. Správně provedené čištění v patřičném roztoku současně odstraní statickou elektřinu, která má také na svědomí „lupance“ slyšitelné při přehrávání desky. Pro co nejlepší poslech LP desek je potřeba úzkostlivě dbát na čistotu, šetrné zacházení s LP deskou a prevenci čištění. Nejúčinnějším čištěním LP desek je ultrazvukové čištění, díky kterému je odstraněna každá hluboko usazená nečistota, kterou klasické odsávací pračky neodstraní. Pokud nevlastníte velké množství desek a vlastní ultrazvuková pračka se vám nevyplatí, vyčistíme Vaše LP desky za vás. Čisté a vysušené LP desky vložíme do vysoce kvalitní antistatické folie a vaše LP deska bude v plné kráse připravená pro váš audiofilní poslech.

Hlavní přednosti

  • Čištění LP desek je povinností každého vinylového posluchače. Pouze s precizně vyčištěnou deskou si vychutnáte audofilní poslech bez lupanců a praskání. Pokud již ovšem LP deska není nezvratně poškozená.
  • Čistíme, pereme LP desky profesionální ultrazvukovou pračkou v patřičném roztoku (destilovaná voda, isopropylalkohol, změkčovač) , díky kterému vyčistíme 100% prachu a mastnoty
  • Vyprané a vyčištěné LP desky jsou zbaveny statického náboje a vloženy do vysoce kvalitního antistatického obalu Kuzma. Takto ošetřené LP desky nebudou lupat z důvodu statické elektřiny.
  • Díky průmyslovému systému čištění a uložení do lázně až 12lp jsme schopni v hodinovém cyklu vyčistit, vysušit a přebalit až 12 LP desek.
  • Díky pečlivému čistění a úzkostlivé péči budete maximálně ohleduplní k životnosti své LP desky. Ozvěte se nám, Vaše desky vyčistíme dokonale.
  • Pokud si budete chtít své LP desky čistit sami, neváhejte se nám ozvat, čistící kit LP desek Kuzma si u nás můžete zakoupit. Oproti komerčním Hifi ultrazvukovým pračkám výrazně ušetříte. Poradíme s montáží pračky a správným postupem čištění.
  • Čištění jedné desky 95,- Kč (včetně antistatického obalu Kuzma 45,- Kč) při osazení celé čistící sady tj 12ks LP je cena 940,- (tj. 78,- Kč/1ks LP včetně antistatického obalu Kuzma 45,- Kč) Ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Ceníky, katalogy

Žádné soubory k zobrazení…

Relevantní články

Grandinote Shinai – 30 Wattový speciál

RECENZE NĚMECKÉHO MAGAZÍNU hifitest.DE Integrovaný zesilovač Grandinote Shinai – 30 WATTOVÝ ITALSKÝ SPECiÁL Je zajímavé, že pokud jsou v zesilovači…

Další značky k poslechu