Cyrus CDi – neporazitelný CD player WhatHi-Fi 2020

Recenze CD přehrávače Cyrus CDi v magazínu What Hi-Fi?

oceněný vítěz roku 2020. Tento přehrávač CD Cyrus posouvá věci na novou úroveň.

 

Od roku 2013, je nepřekonatelným vítězem ve své kategorii, ale zapotí i strojům z o dost dražší kategorie.

 

NÁŠ VERDIKT
Pětihvězdičkový CD přehrávač od společnosti Cyrus není žádným překvapením, pouze upevňuje své prvenství posouvá věci na novou úroveň!

PRO
Dynamická reprodukce
Rytmický a velmi muzikální projev
Vysoké rozlišení detailů
Možnost upgradovat o externí napájecí zdroj PSXr2
Moderní dálkový ovladač
PROTI
displej
Hlučnější zasouvání disku do mechaniky

Cyrus nás se svými CD přehrávači nikdy nezklamal.

Je spravedlivé říci, že jeho historie byla fenomenální. Není tedy žádným překvapením, že nový Cyrus CDi – nástupce Cyrus 6SE a Cyrus 8SE – je dalším zářivým příkladem společnosti šlapající po správné cestě.

 

Kvalita zvuku

Cyrus ve skutečnosti tvrdí, že se jedná o dosud nejlépe znějící CD přehrávač. A stejně jako jsme milovali předchozí modely společnosti, jsme rádi, že toto tvrzení podporujeme.

Tempo, dynamika, rytmika, to jak dokáže cvičit s artikulací a energičností…

Hráli jsme Hans Zimmer’s Dream is Collapsing ze soundtracku Inception a CDi ihned zobrazilo jednotnou, výborně artikulovanou a intuitivní prezentaci, kterou bychom očekávali od mnohem dražšího CD přehrávače. Nabízí mnoho detailů. Hned na začátku se na povrch vynořily jemnější informace tišších nástrojů, zatímco intenzivnější části partitury vylétly do dramatického vyvrcholení. Každá vrstva kompozice byla přesně definovaná a každý nástroj prošel směsí koherentního toku a taktu. Ale rytmické vlastnosti, to je to, co opravdu zvedá naše obočí. Tempo, dynamika, rytmika, to jak dokáže cvičit s artikulací a energičností. Zjistili jsme, že nás Cyrusova dynamická hbitost a neutrální rovnováha baví takovým způsobem, který je za jeho pořizovací cenu velmi vzácný.

Přestože je zvuk rychlý a plynulý, jeho konstrukce je mnohem těžší než kterýkoli z předchozích modelů společnosti. Dokonce i když jsme přešli na Timbalandovo Morning After Dark – které má masitý, tvrdý zvuk, hromady subbasů a dunivé rytmy – na CDi nekmitalo vůbec nic. Aby toho nebylo málo, vykopali jsme živou nahrávku Linkin Park a byli jsme stejně ohromeni množstvím jasnosti a definice, kterou CD dokázalo separovat od hlučného davu v pozadí – i když se prostor zvukové scény zdál trochu opuštěný.

Možná jsme dosud od Cyrusu neslyšelli takový zvukový kalibr, ale na návrh a design jeho strojů jsme si už docela zvykli. Rozbalení dlouhého úzkého hliníkového šasi tedy není ničím výjimečným. Obecně se nám líbí jeho pevná konstrukce, bezproblémový design a jednoduchý a snadno čitelný displej – ačkoli ten nyní vypadá na dnešním trhu důkladně zastaralý a mohli by to v Cyrusu přehodnotit.

V dřívějších modelech jsme považovali levně vypadající plastové dálkové ovládání za pozoruhodné negativum, takže nás spíše těší, že nový ovladač odpovídá  konkurenčnímu prostředí. Může se pochlubit organizovanou sadou podsvícených tlačítek a hliníkovým pouzdrem.

Jsme si ale jisti, že se samotným CDi v základu budete dlouho spokojeni.

Funkce

Společnost říká, že CDi sdílí podobné funkce jako jeho nejnovější transport CD, CD Xt Signature. To znamená má štěrbinovou mechaniku, stabilnější hodiny a nejnovější firmwarovou verzi svého čtecího modulu Servo Evolution, který se poprvé více spoléhá na správné čtení dat než na korekci chyb a barvu v mezerách.

Společnost Cyrus Audio tvrdí, že nový transport má nyní až o 20% méně chyb při čtení CD, než jakákoli jiný konkurenční přístroj. Tím je schopen načíst opravdu velké množství detailů, které jsou v nahrávce zaznamenány. Nová mechanika je ale při načítání disku trochu hlučná, ale naopak při přehrávání je velmi tichá, přesně tak jak doufáte, aby při přehrávání byla.

Na zadní straně systému jsou dva páry analogových výstupů a standardní digitální optické a koaxiální výstupy. V souladu s filozofií Cyrus lze upgradu dosáhnout připojením k externímu napájecímu zdroji PSX-R2, který poskytuje přirozeně více energie, jasnosti, prostoru a detailů.

Jsme si ale jisti, že se samotným CDi v základu budete dlouho spokojeni.

Výrok

CDi na nás udělalo velký dojem a jsme si jisti, že v této cenové kategorii nenajdete zábavnější a analytičtější CD přehrávač.

Předchozí příspěvek
cyrus CD přehrávače. Proč jsou tak nepřekonatelné?
Následující příspěvek
Cyrus one cast – pod drobnohledem