Elipson

Planety ve světě hudby. Hledáte uniktání design a vynikající zvukové vlastnosti za příznivou cenu? Designové reprosoustavy se sférickou ozvučnicí ve tvaru planet, které nabízí neobyčejný design a reprodukci plnohodnotných audiomonitorů. Francouzská společnost Elipson své know how buduje již od roku 1951 a mimo reprosoustav v portfoliu najdeme i vynikající gramofony vyrobené ve Francii.

Elipson je tradiční Francouzská společnost, která se zařadila mezi prestižní výrobce reprosoustav díky vlastnímu a unikátnímu vývoji sférických ozvučnic. Vznikla v roce 1938 na pařížském předměstí Ivry, aby od 50. let vyráběla často netradiční reprosoustavy, kterým jejich duchovní otec Joseph León dával podobu zvukových reflektorů, mušlí i koulí. Značka udržovala jednotu obsahu a formy, takže její špičkové soustavy nechyběly ani ve studiích ORTF či v Pařížské opeře. Za zmínku snad ještě stojí, že oddělené ozvučnice poprvé použila právě firma Elipson, od níž koncept na konci 70. let převzali u B&W pro top modely z řady 800. Elipson, s více než sedmdesátiletou tradicí (založen 1938), vždy usiloval o originální konstrukci reprosoustav spojenou s typickou francouzskou elegancí a precizní estetikou.

Hlavní přednosti

  • Fransouzská společnost založená v roce 1938. S více jak 70 letou tradicí produkuje vynikající reprosoustavy s ohledem na design s typicky francouzskou eleganci.
  • Reproduktory vynikají unikátní patentovanou sférickou ozvučnicí, s propracovaným systémem anti-rezonancích lamel. Elipson své know how sférické ozvučnice prodal firmě Bowers&Wilkins, která jej používá dodnes. O kopii se snažila i firma Cabase.
  • Elipson je také známý svou výrobou vynikajících gramofonů, vždy made in France.
  • Design, zvuk, postaveno na základě významných zkušeností a poznatků, zaměřeno pro uživatele, fanoušky a designéry.
  • pořizovací cena, která nadchne každého.

Relevantní články

Cyrus one cast – pod drobnohledem

Cyrus One Cast Přinášíme recenzi německého magazínu AV-Magazin.de, který si novinku od Cyrusu, model One Cast, důkladně otestoval. Integrovaný zesilovač…

Další značky k poslechu

Menu